BW06 Listwa wokół okienna 113mmx43mmx2m

BW06 113X43

Nowy produkt

99,60 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Cena za 1 szt.

Profile elewacyjne to elementy służące do efektownego wykończenia fasady budynku, gzymsów a w szczególności otworów okiennych i drzwiowych.
Oferowane przez naszą firmę profile wykonane są ze sztywnej pianki poliuretanowej o właściwościach samo-gasnących.
Charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną przy wyjątkowo niskim ciężarze 100kg/m3.
Drobnoziarnista struktura pianki ułatwia precyzyjną obróbkę i dopasowanie w trakcie montażu przy użyciu prostych narzędzi.
Warstwa zewnętrzna profili pokryta jest wysokiej jakości akrylową farbą podkładową z zawartością drobnego kwarcu, co nadaje im bardzo naturalny wygląd zbliżony do gzymsów tradycyjnych.
Stosowanie profili elewacyjnych z pianki poliuretanowej pozwala w znacznym stopniu skrócić czas montażu w porównaniu z profilami wykonanymi metodą tradycyjną.

INSTRUKCJA MONTAŻU PROFILI ELEWCYJNYCH Z PIANKI PUR
Na profile elewacyjne można nakładać bezpośrednio farby elewacyjne.
Profile do chwili montażu powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej w pomieszczeniach suchych i w oryginalnych opakowaniach,
w pozycji poziomej na równym podłożu w miejscach nienasłonecznionych.

OBRÓBKA
Profile elewacyjne z pianki poliuretanowej można ciąć, przy pomocy ręcznych piłek do drewna lub metalu o drobnych zębach, z użyciem skrzynki kątowej lub przy pomocy elektrycznej pilarki ukośnicy.
Zaistniałe niedokładności można skorygować szlifując papierem ściernym. Powierzchnie przewidziane do łączenia profili po przycięciu i obróbce należy dokładnie odpylić (odkurzyć ).

MONTAŻ
Montaż powinien odbywać się w temperaturze od +5 do +25 stopni C. Podłoże do klejenia profili elewacyjnych powinno być czyste, suche, mocne, równe i niepylące.
Można je przykleić zarówno na ścianę pokrytą tynkiem tradycyjnym, jak i na ścianę ocieploną styropianem lub wełną i pokrytą cienkowarstwowym tynkiem na siatce nośnej.
Wszystkie powierzchnie pokryte farbami lub gruntami akrylowymi należy zeszlifować do gołego tynku a następie odpylić.
Do klejenia profili zaleca się stosować kleje montażowe takie jak Den Braven MAMUT GLU, SIKA Sikaflex – 11FC lub kleje innych firm o zbliżonych parametrach.
Klej nałożyć na całej długości powierzchni frezowanej profili . Następnie profil dociskamy do ściany i usuwamy nadmiar kleju.
W przypadku łączenia profili na długości, zacinamy profile w miejscu złączenia pod kątem 45 stopni, celem powiększenia łączonej powierzchni, którą wypełniamy klejem tworząc spoinę grubości od 2mm do 3mm.
Następnie należy dodatkowo zamocować profile za pomocą kołków rozporowych (dybli) stosując je w odległościach co 50cm.
Dyble mocujemy trochę głębiej niż wierzchnia warstwa profili a powstałe otwory szpachlujemy akrylem zewnętrznym z dodatkiem kwarcu.
W razie potrzeby do czasu związania kleju stosujemy również dodatkowo elementy dociskające i podtrzymujące profil we właściwej pozycji.
Po zakończeniu montażu profili należy zwrócić szczególną uwagę, aby wszystkie łączenia pomiędzy ścianą, a profilem i w miejscu łączenia profili, były szczelnie wypełnione.
Ewentualne braki należy uzupełnić akrylem zewnętrznym.
Nadmiar wypełnienia przy łączeniu profili należy usunąć, w razie potrzeby powierzchnię zewnętrzną profili w miejscu połączeń można delikatnie zeszlifować a następnie zagruntować farbą gruntującą z zawartością kwarcu,
co sprawia, że powierzchnia szlifowana ma taką samą strukturę, jak profile elewacyjne i zapewni taką samą chłonność na całej powierzchni profili podczas malowania nawierzchniową farbą elewacyjną.

UWAGI KOŃCOWE
Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami montażowymi ograniczymy możliwość powstania pęknięć na łączeniach, które mogą wyniknąć z kurczenia się kleju i naprężeń powierzchniowych ścian.
Ewentualne rysy lub pęknięcia łączeń nie są wadą produktu i mogą sprawiać wrażenie, że gzyms wykonany jest w technologii tradycyjnej.

Opinie

Brak opinii użytkowników.

Napisz opinię

BW06  Listwa wokół okienna 113mmx43mmx2m

BW06 Listwa wokół okienna 113mmx43mmx2m