KOREK ŚCIENNY

Korek jako surowiec posiada tak długą listę zalet, że jest obecnie rozchwytywanym materiałem wykończeniowym, z roku na rok zyskując na popularności. Korek ekspandowany na ścianę i podłogę skutecznie konkuruje ze styropianem oraz wełną mineralną. Jest wodoodporny, tworzy efektywną termoizolację, z jego pomocą odizolujemy się także od nadmiernych ...

Korek jako surowiec posiada tak długą listę zalet, że jest obecnie rozchwytywanym materiałem wykończeniowym, z roku na rok zyskując na popularności. Korek ekspandowany na ścianę i podłogę skutecznie konkuruje ze styropianem oraz wełną mineralną. Jest wodoodporny, tworzy efektywną termoizolację, z jego pomocą odizolujemy się także od nadmiernych hałasów.

Płyty korkowe na ścianę oraz panele ścienne z korka świetnie znoszą oddziaływanie promieni UV, w efekcie czego nie blakną ani się nie odbarwiają. Doskonale też poradzą sobie z nierównościami - powierzchnia, na którą będą nakładanie, nie musi być zatem idealnie gładka.

Zastosowanie korka ściennego

Struktura korka ozdobnego na ścianę sprawia, że wykazuje on dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Korek ścienny dekoracyjny jest nie tylko lekki, ale również sprężysty, więc jeśli odkształci się pod wpływem ciężaru, szybko wróci potem do pierwotnej formy. Powierzchnie pokryte płytą korkową na ścianę oddychają, a sam surowiec jest bardzo przyjazny dla alergików. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć go wilgotną szmatką, żeby skutecznie chronić pomieszczenia przed alergenami w kurzu.

Wybierz panele ścienne według potrzeb

Korkowe panele ścienne są już dziś dostępne w przystępnej cenie, nie zmienia się jednak to, że nieustannie stanowią synonim luksusu. Dzięki najnowocześniejszym technikom produkcji wyroby z korka - który pierwotnie kojarzył się głównie z ciepłymi odcieniami beżu i brązu - dziś są wykonywane w najprzeróżniejszych wariantach kolorystycznych, jak np. biały korek na ścianę. Korek ścienny biały idealnie wpisze się we wnętrza w stylu skandynawskim, natomiast naturalne jego barwy stworzą dekoracyjne tło dla mebli i dodatków wielbicieli klasyki. Na panele ścienne korkowe nadrukowuje się też wzory oraz nadaje się im różne faktury, a specjalne płytki korkowe ścienne można stosować nawet w łazienkach.

Ekologiczny korkowy panel ścienny dodatkowo nie jest trudny w montażu. Klejenie korka na ścianę w korzystnej cenie wykonuje się za pomocą specjalnego kleju. Nabędą go Państwo u nas w kilku ekonomicznych wielkościach.

W naszej ofercie znajdą Państwo również płyty korkowe samoprzylepne, których aplikacja jest wyjątkowo łatwa. Wiele osób może ją przeprowadzić nawet we własnym zakresie bez konieczności wynajmowania fachowca. Piękno, wyjątkowość oraz trwałość tego niezwykłego materiału sprawia, że zakup paneli korkowych ściennych z pewnością będzie wyborem na lata.

Więcej

KOREK ŚCIENNY Jest 85 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 85 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 85 elementów