KOREK EKSPANDOWANY

Korek ekspandowany jest rodzajem korka aglomerowanego. Aż w 90% jego objętości stanowi powietrze. Powstaje on z korka naturalnego, który zostaje pokruszony, a następnie na nowo uformowany pod działaniem wysokiej temperatury oraz ciśnienia. W ten sposób zostaje wytworzony materiał w stu procentach pochodzenia naturalnego, który nie przepuszcza cieczy. Dzięki temu jest odporny na działanie grzybów oraz pleśni. Technologia jego powstawania powoduje, że jest wyjątkowo trwały i praktycznie nie ulega starzeniu.

Korek ekspandowany jako izolator

Tak unikatowe właściwości sprawiają, że jest obecnie bardzo popularnym materiałem izolacyjnym, alternatywnym względem wełny mineralnej i styropianu. Dla wielu klientów jego podstawową zaletę stanowi fakt, że płyty są wykonywane z całkowicie naturalnego surowca, jakim jest kora dębu korkowego. Wyroby z niej wytwarzane oddychają, wykazują się wysoką izolacyjnością akustyczną, chronią przed ubytkami ciepła, efektywnie redukując koszty ogrzewania. Ponadto są lekkie, elastyczne oraz ściśliwe.

       

Dzięki temu płyty z ekspandowanego korka znajdują szerokie zastosowanie jako izolacja akustyczna i termiczna elewacji oraz dachów. Ale to nie wszystko! Ponieważ korek dekoracyjny na ścianę jest produktem naturalnym, a jego łącząca różne odcienie struktura jest niezmiernie atrakcyjna pod względem wizualnym, stał się on modnym materiałem stosowanym także w nowoczesnym wystroju wnętrz.

         

Ekspandowany korek na ścianę montuje się często w postaci paneli z korka fasadowego. Od tradycyjnych płyt korkowych różnią się one tym, że w procesie frezowania nadaje się im dodatkowo oryginalne kształty. Znajdujący się na nich nietuzinkowy wzór sprawia, że po nałożeniu dekoracyjnego korka ekspandowanego na ścianę nabiera ona jeszcze bardziej ozdobnego charakteru.

         

W naszej ofercie znajdą Państwo również wersje z osadzonymi w płytach listwami montażowymi, sprawiającymi, że ich umieszczenie na ścianie staje się niezmiernie proste.

KOREK EKSPANDOWANY Jest 21 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów