Cola Cork 5 l klej do korka Zobacz większe

Cola Cork 5 l klej do korka

VWPLCCFC05

Nowy produkt

269,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Cena za 1 szt. Pojemność 5 l
Wydajnośc kleju to 2,5 m2 z 1 l. Puszka 5 l wystarcza przyklejenie ok. 12,5 m2 korka

Za pomocą kleju do korka Cola Cork skutecznie naniesiesz płytki korkowe na dowolną powierzchnię. Dzięki niemu produkty z korka na ścianę zostaną ułożone szybko oraz efektownie. Warunkiem jest dokładne rozprowadzenie — także na krawędzie płytki korkowej, aby nie pojawiły się szczeliny pomiędzy łączeniami. Trzeba mieć na uwadze, że klej do korka na ścianę jest substancją tzw. suchoklejącą. Należy więc go aplikować zarówno na płytkę, jak i podłoże. Po odpowiednim docisku w krótkim czasie oba materiały zostaną ze sobą trwale połączone.

Uniwersalny klej do korka

Cola Cork jest klejem do korka ściennego na bazie rozpuszczalników, na skutek czego wykazuje doskonałe właściwości wodoodporne. Jako spoiwo kontaktowe odznacza się elastycznością oraz dużą zdolnością wiązania. Dzięki swej skuteczności można go stosować do rozmaitych tworzyw. Za jego pomocą można skleić nie tylko korek, ale także gumę, skórę, tworzywa sztuczne, filc, drewno, powierzchnie metalowe oraz tkaniny powlekane.

Pięć litrów kleju do korka ściennego, oferowanego przez nasz sklep, wystarczy na pokrycie produktem korkowym ponad 12 m2. Cola Cork spaja płytki z podłożem w sposób trwały, dlatego jest kluczem do udanego wykończenia wnętrz.


Montaż pigułce

Klej ma postać płynną i nakłada się go zarówno na płytkę korka oraz na podłoże.
Najlepiej jest użyć pędzla płaskiego rozmiar 50 ze sztucznego włosia lub gdy mamy pędzel z włosiem naturalnym to skróćmy długość szczeciny tak by włosie było bardziej sprężyste.
Po odparowaniu rozcieńczalnika (około 3-10 minut) korek przykładamy do podłoża.
Aby stwierdzić czy rozcienczalnik odparował dotykamy powierzchni posmarowanej płytki palcami. Jeśli palce sie nie kleją lecz zostawiają odcisk linii papilarnych to jest odpowiedni moment do przyklejania korka.
Po przyłożeniu płytki nie jest możliwa jakakolwiek korekta położenia.
Ewntualne zabrudzenia płytek przez klej usuwamy dopiero po całkowitym wyschnięciu kleju. Klej daje się wówczas łatwo usunąć metodą pocierając zabrudzoną powierzchnię.

Informacje podstawowe

Boazerie korkowe jako materiały naturalne powinny być traktowane z odpowiednią troską.
Należy je przechowywać  w fabrycznie zamkniętych opakowaniach w miejscach suchych i przewiewnych.
Składowanie korka w pomieszczeniach o zmiennej wilgotności (poniżej 45% lub powyżej 65%) może doprowadzić do zmiany kształtu i wymiaru płytek.  
Pomieszczenie, w którym zamierzamy instalować  korek powinno być  suche, wszelkie prace budowlane powinny być zakończone.
Zalecamy aklimatyzację płytek i kleju w danym pomieszczeniu przez co najmniej 24 godziny przed instalacją.
Idealna temperatura do montażu płytek to 18°C. Nigdy nie montuj korka jeżeli temperatura w pomieszczeniu jest niższa niż 15°C.  
Płytki należy wyciągnąć  z fabrycznych opakowań  bezpośrednio przed montażem.
Korek jest materiałem naturalnym, dlatego istnieje możliwość  występowania niewielkich różnic w odcieniach poszczególnych płytek.
Przemieszaj wyciągnięte z opakowań płytki, aby osiągnąć ciekawą kompozycję wzorów i odcieni.
Płytki należy dokładnie sprawdzić  pod względem wymiarów i odcieni przed rozpoczęciem instalacji.
Producent zastrzega,  że nie ponosi odpowiedzialności za zainstalowanie korka na niewłaściwym podłożu, przy użyciu niewłaściwego kleju lub reklamacji na materiał po jego zainstalowaniu

Instalacja korka przy użyciu kleju Cola‐Cork

Niezbędne narzędzia i materiały pomocnicze: ostry nóż  (np. do tapet ), ołówek, taśma miernicza, przymiar kątowy, sznurek traserski, pędzel okrągły lub płaski (do nanoszenia kleju), młotek gumowy itp.  
Może być  stosowany na podłoża chłonne i niechłonne. Klej należy nakładać na podłoże i spód płytki przy użyciu pędzla, welurowego wałka tak, aby powstała cienka równomierna powłoka.
UWAGA! Pomieszczenie powinno być w trakcie montażu starannie wietrzone. Dzieci nie powinny przebywać w pomieszczeniu w trakcie klejenia.
  
Przygotowanie podłoża

Podłoże musi być równe, mocne, gładkie i suche, wolne od tłuszczu, olejów czy wosku. Wszelkie ubytki, nierówności lub rysy należy naprawić.
Sprawdzić przyczepność starych powłok malarskich np. emulsji czy lakierów ‐ w razie konieczności należy je usunąć.
Farby kredowe lub wapienne muszą być bezwzględnie usunięte. Klej może być stosowany na podłoża niechłonne.  

Klejenie

Wyznacz na  ścianie linię  od której rozpoczniesz klejenie. Nałóż  pędzlem lub wałkiem cienką, równomierną  warstwę  kleju na powierzchnię  ok.1‐2 m2.
Następnie posmaruj odpowiednią  ilość płytek i odłóż je na kilka minut, aby mógł wyschnąć klej.
Nigdy nie przykładaj płytek do podłoża, jeżeli klej nie jest odpowiednio suchy, ponieważ  może to spowodować  odklejanie się  korka lub powstawanie "pęcherzy" pod płytkami.
Klej Cola‐Cork jest klejem kontaktowym, dlatego niemożliwe jest dokonywanie korekty położenia płytki po jej przyłożeniu do podłoża.
Po przyklejeniu płytki dociśnij ją dokładnie do podłoża przy użyciu gumowego młotka. Kontakt powinien nastąpić na całej powierzchni klejonych płytek, a w szczególności należy dokładnie docisnąć ich krawędzie.  
Zużycie300‐400 g/m2

Opinie

Brak opinii użytkowników.

Napisz opinię

Cola Cork 5 l klej do korka

Cola Cork 5 l klej do korka

Pliki do pobrania