Beton architektoniczny 120x60x1,5 cm szary jasny

BA120

Nowy produkt

  • Cena za 1 szt.
  • Wymiary 120 x 60 x 1,5 cm
  • 1 szt. to 0,72 m2

Produkty powiązane

Impregnat Silex Mat

Więcej szczegółów

123,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Długość 120 cm
Szerokość 60 cm
Wysokość 1,5 cm

Więcej informacji

Płyty z betonu architektonicznego

Styl industrialny na dobre zagościł w polskich wnętrzach i rozwija się w zawrotnym tempie. Jednym z najczęściej wybieranych elementów dekoracyjnych jest beton architektonicznych — jasny szary odcień stanowi świetną bazę do tworzenia dalszych kompozycji. Płytki z tego materiału mają wyjątkową strukturę, a każda z nich jest niepowtarzalna.

Beton architektoniczny szary

Płytki z tego tworzywa są niezwykle odporne na zmienne czynniki atmosferyczne, dzięki czemu idealnie nadają się zarówno do wykończenia wnętrz, jak i elewacji. Chłodne i surowe w efekcie rozwiązanie jest niesamowicie wytrzymałe i uniwersalne. Płytki szarego betonu architektonicznego nadają się idealnie zarówno na posadzkę, schody, jak i na ścianę czy jako obudowa kominka. Elementy te są odporne na działanie ognia i wysoką temperaturę.

Dane techniczne

  • Materiał: beton
  • Zastosowanie: wewnątrz i na zewnątrz budynków
  • Wymiary płytek wynoszą 60x30x1,5 cm, 90x60x1,5 cm lub 120x60x1,6 cm
  • Opakowanie płytek 60×30 zawiera 5 szt. 0,9 m2 i waży 23 kg

Montaż i pielęgnacja

1. Przed rozpoczęciem montażu zmierz dokładnie powierzchnię, którą będziesz wyklejał. Płyty należy rozłożyć sprawdzając czy nie są nigdzie uszkodzone, ewentualnie dobierając kolor. Prace należy wykonywać przy temperaturze otoczenia między 5 a 25°C, a w przypadku prac wykonywanych na zewnątrz w dzień bez opadów.

2.Płyty kładziemy na czystą, gładką zagruntowaną powierzchnię. W pierwszej kolejności skuwamy lub zrywamy luźne pozostałości po starej okładzinie (starą farbę, glazurę, tapetę). Ważne też jest aby ściana miała odpowiednią nośność i przyczepność. W przypadku słabszego podłoża należy użyć płyt OSB lub nielakierowanej płyty gipsowo-kartonowej. Przed przystąpieniem do klejenia gruntujemy powierzchnie gruntem z piaskiem kwarcowym. W razie wątpliwości przeprowadzamy test przyczepności.

3. Klej nanosimy pacą z zębami po całej powierzchni na tzw. „grzebień” zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu.

4. Po zamontowaniu płyt należy użyć specjalnych impregnatów do betonu architektonicznego. Zabezpieczone płytki staną się bardziej odporne na wilgoć i warunki atmosferyczne.


5. Wykwity wapienne są zjawiskiem naturalnym, aby zabezpieczyć płyty przed powstawaniem wykwitów wapniowych należy je zaimpregnować i ponowić ten proces po okresie 2 lat od naniesienia pierwszej warstwy ochronnej. Wykwity w zależności od rodzaju oraz intensywności pojawiają się w okresie do 3 lat od daty produkcji.

6. Różnice w odcieniach jednego koloru mogą być spowodowane produkcją w różnych warunkach atmosferycznych oraz zmiennością kruszywa, które jest składnikiem pochodzenia naturalnego. Różnice w odcieniach nie są wadą produktu i nie stanowią podstaw do reklamacji.

Ze względu na proces technologiczny i sezonowość, odcień produktów w rzeczywistości może nieznacznie różnić się od przykładów na stronie!
W celu utrzymania wieloletniej świeżości i stanu pierwotnego zalecana impregnacja środkami hydrofobizującymi!​


Istnieje możliwość zamówienia próbek kolorystycznych. Zaleca się zamawianie produktu jak najszybciej od pobrania próbek kolorystycznych. Jeżeli to będzie dłuższy okres w celu weryfikacji prosimy o ponowny kontakt w celu ustalenia czy jest aktualna kolorystyka.

Opinie

Brak opinii użytkowników.

Napisz opinię

Beton architektoniczny 120x60x1,5 cm szary jasny

Beton architektoniczny 120x60x1,5 cm szary jasny

  • Cena za 1 szt.
  • Wymiary 120 x 60 x 1,5 cm
  • 1 szt. to 0,72 m2

Produkty powiązane

Impregnat Silex Mat

Produkty powiązane