BETON ARCHITEKTONICZNY
Ostatnio przeglądane
Cena za 1 szt. Wymiary 120 x 60 x 1,5...
BA120
Nowy produkt
Data dostępności:
Beton architektoniczny 120x60x1,5 cm szary jasny
Produkty powiązane
Odbiorca: :
* Pola wymagane
lub Anuluj
Długość | 120 cm |
Szerokość | 60 cm |
Wysokość | 1,5 cm |
Styl industrialny na dobre zagościł w polskich wnętrzach i rozwija się w zawrotnym tempie. Jednym z najczęściej wybieranych elementów dekoracyjnych jest beton architektonicznych — jasny szary odcień stanowi świetną bazę do tworzenia dalszych kompozycji. Płytki z tego materiału mają wyjątkową strukturę, a każda z nich jest niepowtarzalna.
Płytki z tego tworzywa są niezwykle odporne na zmienne czynniki atmosferyczne, dzięki czemu idealnie nadają się zarówno do wykończenia wnętrz, jak i elewacji. Chłodne i surowe w efekcie rozwiązanie jest niesamowicie wytrzymałe i uniwersalne. Płytki szarego betonu architektonicznego nadają się idealnie zarówno na posadzkę, schody, jak i na ścianę czy jako obudowa kominka. Elementy te są odporne na działanie ognia i wysoką temperaturę.
1. Przed rozpoczęciem montażu zmierz dokładnie powierzchnię, którą będziesz wyklejał. Płyty należy rozłożyć sprawdzając czy nie są nigdzie uszkodzone, ewentualnie dobierając kolor. Prace należy wykonywać przy temperaturze otoczenia między 5 a 25°C, a w przypadku prac wykonywanych na zewnątrz w dzień bez opadów.
2.Płyty kładziemy na czystą, gładką zagruntowaną powierzchnię. W pierwszej kolejności skuwamy lub zrywamy luźne pozostałości po starej okładzinie (starą farbę, glazurę, tapetę). Ważne też jest aby ściana miała odpowiednią nośność i przyczepność. W przypadku słabszego podłoża należy użyć płyt OSB lub nielakierowanej płyty gipsowo-kartonowej. Przed przystąpieniem do klejenia gruntujemy powierzchnie gruntem z piaskiem kwarcowym. W razie wątpliwości przeprowadzamy test przyczepności.
3. Klej nanosimy pacą z zębami po całej powierzchni na tzw. „grzebień” zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu.
4. Po zamontowaniu płyt należy użyć specjalnych impregnatów do betonu architektonicznego. Zabezpieczone płytki staną się bardziej odporne na wilgoć i warunki atmosferyczne.
5. Wykwity wapienne są zjawiskiem naturalnym, aby zabezpieczyć płyty przed powstawaniem wykwitów wapniowych należy je zaimpregnować i ponowić ten proces po okresie 2 lat od naniesienia pierwszej warstwy ochronnej. Wykwity w zależności od rodzaju oraz intensywności pojawiają się w okresie do 3 lat od daty produkcji.
6. Różnice w odcieniach jednego koloru mogą być spowodowane produkcją w różnych warunkach atmosferycznych oraz zmiennością kruszywa, które jest składnikiem pochodzenia naturalnego. Różnice w odcieniach nie są wadą produktu i nie stanowią podstaw do reklamacji.
Brak opinii użytkowników.