korek na ściane

Z czym kojarzy się korek? Większość osób na 100% ma przed oczami charakterystyczne tablice, na których nietrudno zawiesić notatki czy też informacje. Czy zastanawialiście się jednak nad relatywnie niestandardowymi zastosowaniami korka? Co powiecie na umiejscowienie go na ścianie niczym tapetę albo w „domku” Waszych pupili? Jeżeli jesteście ciekawi, co ciekawego można wykonać z korka — zachęcamy do lektury!

Designerski zawrót głowy

Każdy wie, jaki jest korek — nieco chropowaty, stabilny, stosunkowo giętki, a ponadto dźwiękoszczelny. Oprócz tych cech warto jeszcze wymienić właściwości termiczne. Dlaczego? Ponieważ korkiem można skutecznie… ocieplić mieszkanie! Czy jednak położenie tego materiału na ścianę nie będzie nieco kiczowate? Do niedawna mogło tak być, ale nie dzisiaj.

Współcześnie produkowany korek na ścianę charakteryzuje się zróżnicowaną estetyką ze względu na deseń. Co można między innymi wybrać? Wzory imitujące drewno czy też skały. Takie rozwiązanie to nie lada gratka dla osób ceniących sobie nawiązania do natury. Rolka korkowa na ścianę może wprost fenomenalnie nadać się do wykończenia wnętrza w stylu boho, vintage, ale też kolonialnym. Ot, odpowiednie wykonanie sprawi, że właściciel poczuje się niczym w Ameryce Południowej!

Niestandardowe sposoby wykorzystania korka

Czy korek w rolce na ścianę może zostać wykorzystany w jeszcze inny sposób? Oczywiście, że tak — wszystko zależy od kreatywności! Doskonałym przykładem jest użycie tego materiału jako swego rodzaju płótna. Korek można bowiem wycinać i układać w różnorodne wzory, a z drugiej strony doskonale nadaje się do wypalania pirografem.

Pewną ciekawostką może również być zaimplementowanie korka w… terrarium lub akwarium! W czym konkretniej się przyda? Między innymi jako ozdoba i — w przypadku terrariów — sposób na zwiększenie powierzchni życiowej hodowanych zwierząt. Korek jest stosunkowo szorstki, a co za tym idzie, pupile mogą się po nim bez żadnego problemu wspinać.

Szczelina dylatacyjna? Przyda się listwa z korka!

Szczelina dylatacyjna to niezbędna przestrzeń, dzięki której można połączyć ze sobą różne typy podłóg. Na ogół do ich wypełnienia korzystano z tworzyw sztucznych, ale czy jest na to inny sposób? Oczywiście! Najrozsądniejszym rozwiązaniem okazuje się stosunkowo nowoczesna listwa korkowa do paneli. Jakie są jej zalety? Przede wszystkim elastyczność i odporność, a co za tym idzie, umożliwia ona prawidłową pracę podłogi, czyli naprężanie i rozprężanie pod wpływem czynników zewnętrznych. W grę wchodzi również tak względnie prozaiczna kwestia, jak piękny wygląd!