Cegła Elastyczna narożna Grafitowa

CEN

Nowy produkt

5,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Cegła elastyczna to imitacja ręcznie formowanej i naturalnie wypalanej cegły. Dlatego każda płytka jest inna i niepowtarzalna.
Taka różnorodność kolorystyczna płytek i nieregularny kształt jest efektem zamierzonym.
Dlatego ewentualna rozbieżność między aranżacją a zakupionym towarem nie stanowi podstaw do reklamacji.

Cegła elastyczna dekoracyjna jest popularnym materiałem w architekturze wnętrz i zewnętrznej. Może być stosowana do wykańczania ścian, elewacji, kominków, kuchni, łazienek, czy innych obszarów, gdzie efekt estetyczny jest ważny.

Jest to rozwiązanie alternatywne dla tradycyjnych cegieł, które może dodać unikalny charakter i wyrazistość projektowi budowlanemu.

Cegła dekoracyjna imitacja to produkt stworzony tak, aby naśladować wygląd i fakturę tradycyjnych cegieł. Jest to popularne rozwiązanie w budownictwie i dekoracji, które umożliwia uzyskanie wyglądu cegły bez konieczności stosowania prawdziwych cegieł. Cegła imitacja jest wykorzystywana w różnych zastosowaniach, w tym wewnętrznych i zewnętrznych, i może być stosowana na ścianach, elewacjach, kominkach i innych powierzchniach.

Elastyczny klinkier może być stosowana do ozdabiania elewacji budynków, nadawania im wyjątkowego wyglądu i charakteru. Jest to doskonały sposób, aby nadać swojemu budynkowi estetyczny wygląd, a także zwiększyć jego wartość rynkową.

Cegła klinkierowa może być stosowana zarówno na elewacjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych, w zależności od preferencji i potrzeb właściciela.

Zalety zastosowania cegły elastycznej:

 • Naturalny wygląd: Cegła elastyczna dekoracyjna ma wygląd zbliżony do tradycyjnej cegły cegły, dzięki czemu nadaje się doskonale do wykorzystania w celach dekoracyjnych. Może mieć różne kolory, tekstury i wzory, pozwalając na kreatywne projekty architektoniczne.
 • Elastyczność: Ta forma cegły jest elastyczna, co oznacza, że można ją stosować na zakrzywionych powierzchniach i zaokrągleniach, co byłoby trudne lub niemożliwe z tradycyjnymi cegłami.
 • Odporność na warunki atmosferyczne: Cegła elastyczna dekoracyjna jest odporna na warunki atmosferyczne, co sprawia, że nadaje się do zastosowań zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków

Cegła klinkierowa dekoracyjna jest popularna ze względu na swoją atrakcyjność wizualną oraz możliwość oszczędności czasu i kosztów w porównaniu z użyciem tradycyjnych cegieł. Jest stosowana w projektach architektonicznych o różnym charakterze, od nowoczesnych po rustykalne, aby nadać im unikalny wyraz i charakter.

Cegła dekoracyjna może znacząco poprawić wygląd budynku i nadać mu indywidualny charakter.


Skład:

 • Żywica akrylowa z dodatkami
 • Piasek kwarcowy barwiony pigmentami żelazowymi

Właściwości:

 • Mały ciężar około 4,5 kg/m2
 • Elastyczny, niełamliwy, łatwo przylegający do wykładanej powierzchni
 • Odporny na uderzenia, trwałe barwy
 • Paroprzepuszczalny
 • Zakres użytkowania od -40°C do 100°C Ciężar z klejem około 6,5-7 kg/m2

Zastosowanie:

 • Można układać na twarde, czyste i suche podłoże
 • Na ściany zewnętrzne i wewnętrzne


Sposób użycia:

Ze względu na technologię produkcji nie występuje powtarzalność barwy i faktury między wzornikiem a kolejnymi partiami produkcyjnymi w ramach jednego typu.
Podłoże musi być mocne, czyste, wytrzymałe i suche. Pylące lub mało spoiste podłoże powinno być zagruntowane gruntem pod tynki akrylowe.
Płytki dekoracyjne SDP-C mogą być klejone wyłącznie klejem SDP-K. Przed użyciem korzystnie jest klej wymieszać.
Klej SDP-K nanosić pacą zębatą 4 mm na pow. około 1-2 m2. Zużycie kleju wynosi 2,5 kg/m2.
Nie rozcieńczać kleju wodą. Przy stosowaniu na zewnątrz chronić przed opadami przez 7 dni.
Przed rozpoczęciem klejenia trzeba wyznaczyć górną linię wykładanej powierzchni i ewentualnie linie boczne. Górną linię wyznaczamy za pomocą poziomicy. Przy wyznaczaniu górnej granicy układania i przy układaniu kolejnych rzędów płytek pomocna jest poziomica laserowa.
Układanie zaczynamy od położenia narożników lub płytek końcowych na liniach bocznych. Kolejne płytki układamy z zachowaniem 10-12 mm przerwy, dociskając je starannie na całej powierzchni do nałożonego kleju.
Spoiny wykonuje się mokrym pędzlem o szerokości zbliżonej wymiarem do spoiny (10-12mm).
Klejenie i spoinowanie wykonuje się w temperaturze nie niższej niż 10°C.
Narzędzia czyścić wodą natychmiast po zakończonej pracy.

Przy układaniu klinkieru elastycznego na elewacji konieczne jest zagruntowanie cegiełek elastycznych Impregnatem SDP.

Opinie

Brak opinii użytkowników.

Napisz opinię

Cegła Elastyczna narożna Grafitowa

Cegła Elastyczna narożna Grafitowa