Nowy Porto Zobacz większe

Porto parkiet korkowy lakierowany

Nowy produkt

Wymiar płytki korka 300x300x4 mm 

Powierzchnia lakierowana - lakier ceramiczny

Klej do korka

Więcej szczegółów

17,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Opakowanie 11 szt. / 1,98 m2
Długość 60 cm
Szerokość 30 cm
Wysokość 4 mm
Wykończenie Naturalny

Więcej informacji

Płytka przyklejona bezpośrednio do podłoża (parkiet korkowy) – zapewnia nadzwyczajny komfort i minimalny odgłos kroków.

Produkt przeznaczony do montażu na gładkie, równe powierzchnie(najlepiej na wylewkę samopoziomującą).

Wzór na płytkach nie jest regularny i powtarzalny, co wynika z naturalności korka.

Struktura wewnętrzna przypominająca komórki plastra miodu skutkują, iż ten materiał świetnie się sprawdza przy izolacji zarówno termicznej jak i akustycznej dodatkowo dzięki swojej elastyczności absorbuje siłę nacisku stopy na podłogę i odprowadzając na boki, przez co znacząco obniża niekorzystne naprężenia działające na stopy i kolana.

Podłogi korkowe zdobyły uznanie na całym świecie wysoką jakością oraz doskonałą estetyką, dzięki nim możesz wprowadzić do swojego domu niepowtarzalny klimat, jednocześnie dbając o zdrowie domowników żadnego uszczerbku przy zdejmowaniu kory.


PODŁOGI KORKOWE ZALETY

CICHE
Naturalne właściwości korka sprawią, że świetnie on pochłania wszelkie drgania zarówno powstałe pod wpływem np. chodzenia czy te akustyczne. Skutkuje to znacznym obniżeniem poziomu hałasu wewnątrz domu, wprowadzając atmosferę częściowego wyciszenia.
Laboratoryjne testy dowodzą, że płyty z korka są znakomitym materiałem izolacyjnym. Korek redukuje dźwięki dobiegające z innych kondygnacji, obniża poziom hałasu powstającego wewnątrz mieszkania.

CIEPŁE
Unikalna struktura paneli podłogowych zapewnia zwiększoną izolację termiczną powierzchni podłogi, przez co zatrzymuje ona więcej ciepła i znacznie wolniej go wytraca, przez co nie musimy się już bać chodzenia po podłodze boso nawet w zimie.
Naturalne właściwości korka odgrywają zasadniczą rolę w izolacji cieplnej, zapewniając niezrównoważony komfort, przytulność oraz niższe koszty energii.
Dzięki swojej słabej przewodności cieplnej korek jest zawsze ciepły w dotyku, bowiem nie przepuszcza ani nie pochłania ciepła naszego ciała i sprawia wrażenie, jakby miał wewnętrzne ciepło (jakby nas ogrzewał).

TRWAŁE
W związku z tym, że korek jest odporny na wodę nie ma problemów z rozsychaniem się, jak to jest w przypadku parkietów drewnianych. Szacowana trwałość podłogi korkowej wynosi nawet do 30 lat.
Podłogi z warstwą mocno sprasowanego korka przenoszą bardzo duże obciążenia. Pod wpływem nacisku mikrokomórki korka ulegają kompresji, a na powierzchni podłogi brak jest śladów wgłębień i załamań. Podłogi zabezpieczone są przed zużyciem powłoką z wysokiej jakości lakieru poliuretanowego lub winylu, dzięki którym podłoga jest niezwykle odporna na ścieranie i zarysowania, sprawiając tym samym, że wygląda jak nowa przez wiele lat.

KOMFORTOWE
Elastyczność podłogi korkowej i jej struktura powodują, że naprężenia powstałe przy stawieniu stopy rozchodzą się. Jednocześnie izolacja termiczna powoduje, że sama podłoga jest znacznie cieplejsza niż zwykłe panele podłogowe.
Kora jest materiałem bardziej miękkim niż drzewo, ale twardszym niż dywan, przez co jest idealnym materiałem na podłogi, gdyż pochłania siłę nacisku nawet, jeżeli poruszamy się w specyficznym obuwiu (np. szpilki) a jednocześnie nie ulega szybkiej degradacji w wyniku intensywnego użytkowania.
Udowodniono, że twarde podłoża powodują nasilenie urazów stóp i pleców. Badania pokryć podłogowych korkowych dowodzą ich znakomitych właściwości biomechanicznych i wpływu na prawidłową postawę ludzkiego ciała. Produkty korkowe są miękkie i jednocześnie sprężyste, przez co zmniejszają nacisk na stawy i kręgosłup.
ZDROWE
Korek jest materiałem antystatycznym, tzn. nie przyciąga i nie pochłania kurzu. W związku z tym podłogi korkowe nie powodują alergii, są przyjazne dla alergików i astmatyków.
PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA
Korek potrzebny do produkcji paneli pozyskuje się dbając o środowisko i zasoby naturalne. Drzewa nie odnoszą żadnego uszczerbku przy zdejmowaniu kory.
Produkty korkowe nadają się do recyklingu, są przyjazne dla środowiska i pozytywnie wpływają na pobór dwutlenku węgla z atmosfery. Ich ekologiczny charakter podkreśla nowy klej wodny ACRODUR zmniejszający poziom emisji substancji szkodliwych. Dzięki właściwością izolacyjnym umożliwiają oszczędzanie energii.

ŁATWE W PIELĘGNACJI
 Podłogi korkowe są łatwe w utrzymaniu czystości. Warstwa antystatyczna uniemożliwia osadzanie się brudu i kurzu a także skraca czas potrzebny na sprzątnięcie takiej podłogi.
Podłogi korkowe są łatwe w codziennej pielęgnacji i okresowej konserwacji. By podłogi utrzymać w czystości wystarczy tylko odkurzać oraz co jakiś czas przemywać wilgotną szmatką z użyciem środków pielęgnujących.


Montaż parkietu korkowego

Opinie

Brak opinii użytkowników.

Napisz opinię

Porto parkiet korkowy lakierowany

Porto parkiet korkowy lakierowany

Wymiar płytki korka 300x300x4 mm 

Powierzchnia lakierowana - lakier ceramiczny

Klej do korka