Korek LAMBURDE 50 mm

LAMBURDE 1000x500x50 mm

Nowy produkt

74,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Wymiar: 1000x500x50 mm

Płyta ”Lambourde” to standardowa płyta z korka ekspandowanego ”uzbrojona” w dwie wzdłużnie osadzone listwy montażowe, wykonane z płyty OSB.
To sprytne rozwiązanie pozwala na bardzo szybki montaż płyt korkowych do ściany za pomocą kołków szybkiego montażu, poprzez zainstalowane listwy OSB.
Jednocześnie do tych samych listew OSB, za pomocą wkrętów do drewna, możemy zamocować płyty gipsowo-kartonowe. W określonych przypadkach w celu polepszenia izolacji akustycznej przegrody zaleca się zastosowanie dwóch warstw płyt gipsowo-kartonowych.
Zastosowanie systemu - płyta z korka ekspandowanego ”Lambourde” + płyta gipsowo-kartonowa gwarantuje skuteczne rozwiązanie problemów związanych z izolacją akustyczną, termiczną i antywibracyjną, które napotykamy zarówno w nowo wznoszonych obiektach, jak i w trakcie prac renowacyjnych w tych już istniejących.
Znakomite parametry izolacyjne w połączeniu z łatwą i szybką instalacją, sprawiają iż ten zrównoważony system stanowi doskonałe rozwiązanie budowlane.

Korek ekspandowany, zwany popularnie aglomerado negro, to rozdrobnione kawałki kory poddane termicznej obróbce i zespolone naturalnym lepiszczem w bloki czarnego aglomeratu; jest to przede wszystkim znakomity materiał do izolacji termicznej budynków.

Płyty izolacyjne Aglomerado Negro to rodzaj korka aglomerowanego, stanowiący alternatywny wobec styropianu i wełny mineralnej materiał izolacyjnym. Uzyskuje się go poddając granulat korkowy (bez żadnych dodatków) działaniu temperatury rzędu 350-370 °C oraz ciśnieniu rzędu 0,5 Kg/cm2 przez okres około 20 minut. Warunki te powodują ekspandowanie granulatu korkowego oraz wydzielanie naturalnego lepiszcza (suberyny), które spaja ekspandowany granulat w bloki czarnego aglomeratu.

Produkt jest w 100% naturalny, nietoksyczny, odporny na wszelkiego rodzaju grzyby i pleśnie oraz nie traci swoich właściwości przez wiele lat.
Korek ekspandowany jest materiałem nierozprzestrzeniającym ognia oraz samogasnącym.

Zastosowanie:
izolacja termiczna i akustyczna ścian zewnętrznych i wewnętrznych
izolacja termiczna i akustyczna stropów ( jako materiał izolacyjny pod wylewki betonowe)
izolacja termiczna i akustyczna dachów płaskich i spadzistych oraz tarasów
izolacja wibracyjna urządzeń oraz obiektów i pomieszczeń konstrukcję budynku.

Zalet materiału:
stałość wymiarową w funkcji temperatury i czasu
niewydzielanie toksycznych gazów w trakcie palenia
bardzo dobre właściwości izolacji akustycznej

Parametry techniczne:
Gęstość 110 kg/m3
Współczynnik przewodności cieplnej 0,037-0,040 W/mK
Ciepło właściwe 1,67 kj/kg°C
Temperatura pracy -200°C do + 130°C

Opinie

Brak opinii użytkowników.

Napisz opinię

Korek LAMBURDE 50 mm

Korek LAMBURDE 50 mm