Pag Brown 1 narożnik kamień dekoracyjny Zobacz większe

Pag Brown 1 narożnik kamień dekoracyjny

PB1N

Nowy produkt

  • Narożnik uniwersalny prawy/lewy
  • Wymiary 34x14x2 cm + 15x14x2 cm

Więcej szczegółów

12,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Długość 49 cm
Szerokość 14 cm
Wysokość 2 cm

Więcej informacji

Kamień elewacyjny

Kamień dekoracyjny wykonany z płytek betonowych dzięki odporności na czynniki zewnętrzne idealnie nadaje się do wykończenia elewacji lub ogrodzeń.

Jego oryginalna struktura sprawdzi się również w architekturze wnętrz nadając im indywidualnego charakteru. 

Dane techniczne

  • Materiał: beton
  • Zastosowanie: wewnątrz i na zewnątrz budynków

Montaż

1. Przed rozpoczęciem montażu zmierz dokładnie powierzchnię, którą będziesz wyklejał. Zaleca się kupienie trochę większej ilości płytek i narożników na odpad. Prace należy wykonywać przy temperaturze otoczenia między 5 a 25°C.

2.Płytki kładziemy na czystą, gładką zagruntowaną powierzchnię. W pierwszej kolejności skuwamy lub zrywamy luźne pozostałości po starej okładzinie (starą farbę, glazurę, tapetę, tynk). Niekiedy konieczne jest pokrycie ściany zaprawą wyrównującą. Ostatnim etapem przed przystąpieniem do klejenia jest gruntowanie.

3. Wyklejanie płytek rozpoczynamy od narożników i pionowych zewnętrznych krawędzi ścian. Idąc od dołu opieramy pierwszy rząd o cokół przypodłogowy lub listwę poziomującą i przesuwamy się ku górze.

Każdą płytkę sprawdzamy pod kątem uszkodzeń, następnie przecieramy klejoną powierzchnie szczotką drucianą usuwając nierówności i naloty.

Do montażu używamy specjalnych dedykowanych klejów elastycznych do betonu, którymi pokrywamy ok 80% powierzchni płytki.

4. Po zakończeniu prac montażowych, impregnujemy płytki specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami do betonu. Zabezpieczone płytki staną się o wiele bardziej odporne na zabrudzenie i osiadanie kurzu.

Uwagi

1. Wykwity wapienne są zjawiskiem naturalnym, aby zabezpieczyć płyty przed powstawaniem wykwitów wapniowych należy je zaimpregnować i ponowić ten proces po okresie 2 lat od naniesienia pierwszej warstwy ochronnej. Wykwity w zależności od rodzaju oraz intensywności pojawiają się w okresie do 3 lat od daty produkcji.

2. Różnice w odcieniach jednego koloru mogą być spowodowane produkcją w różnych warunkach atmosferycznych oraz zmiennością kruszywa, które jest składnikiem pochodzenia naturalnego. Różnice w odcieniach nie są wadą produktu i nie stanowią podstaw do reklamacji.

Opinie

Brak opinii użytkowników.

Napisz opinię

Pag Brown 1 narożnik kamień dekoracyjny

Pag Brown 1 narożnik kamień dekoracyjny

  • Narożnik uniwersalny prawy/lewy
  • Wymiary 34x14x2 cm + 15x14x2 cm

Produkty powiązane

Pliki do pobrania