korek ścienny

Wnętrza aranżowane są według określonych stylów. W trakcie urządzania domu lub mieszkania wybierana jest konkretna estetyka pomieszczeń. Niektórzy wolą bardziej minimalistyczne wnętrza, inni te z naturalnymi akcentami. W obu przypadkach doskonale sprawdza się drewno, a także materiały drewnopochodne, takie jak korek. W jaki sposób można wykorzystać go do aranżacji wnętrza? Jakie są jego zalety? Na te i inne pytania odpowiemy z niniejszym artykule.

Korek na ścianę — sposób na przytulne wnętrze

Korek jest tworzywem odznaczającym się wieloma właściwościami. Między innymi zapewnia dodatkową izolację cieplną i akustyczną. Korek doskonale sprawdzi się, gdy łóżko ustawione jest blisko ściany. W sytuacji, w której domownikom przeszkadzają odgłosy z sąsiedzkiego mieszkania, za pośrednictwem tego produktu można wygłuszyć pomieszczenie.

Płyty korkowe na ścianę pozwalają na pokrycie tylko wybranych fragmentów, na których z łatwością można powiesić różne ozdoby. Wszystko to bez konieczności wiercenia i robienia dziur w ścianie, których ciężko się pozbyć. Płyty korkowe na ścianę dają duże możliwości w zakresie częstego zmieniania aranżacji — to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią zmiany. Poza tym ciepły, drewniany odcień sprawia, że wnętrze staje się przytulne i niezwykle komfortowe. Dostępne są również korki na ścianę w kolorze białym, niebieskim, zielonym oraz wielu innych barwach. Szeroki wybór różnych odcieni sprawia, że łatwiej można dopasować elementy korkowe do wnętrza.

Korek w kuchni i łazience

Chętniej korzysta się z tego z materiału przy dekoracji pokoi. Jednakże z powodzeniem korek sprawdzi się również w kuchni i łazience. Tutaj pojawia się pytanie — jaki rodzaj korka wybrać? Płyty korkowe na ścianę doskonale sprawdzają się w momencie, gdy domownicy chcą pokryć tylko niewielki fragment. W przypadku dużych powierzchni najlepiej wybrać korek w rolce. Poza tym warto zwrócić uwagę na przeznaczenie materiału — czy lepiej sprawdzi się na podłodze, czy na ścianie. Korek w zależności od miejsca zastosowania różni się właściwościami. Ten, który planujemy położyć na podłodze jest twardszy i często dodatkowo zabezpieczony specjalnym lakierem

Korek w rolce na ścianę jest bardzo uniwersalny. Można go wykorzystać w innym celu niż pokrycie ściany, np. do oklejenia starych mebli kuchennych. Gwarantowany niesamowity efekt! Aby go osiągnąć, ważna jest precyzja i dokładność, a także niezbędne narzędzia — czyli nóż do tapet i specjalny klej do korka.

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym można wykorzystać korek w rolceczy w formie płyt, dekorując wnętrza domu. Dodatkowo jego faktura — i przede wszystkim wygląd sprawiają — że z powodzeniem można zastosować go zarówno we wnętrzu nowoczesnym, jak i rustykalnym lub skandynawskim.