Beton architektoniczny 90x60x1,5 cm antracyt

BA90A

Nowy produkt

  • Cena za 1 szt.
  • Wymiary 90 x 60 x 1,5 cm
  • 1 szt. to 0,54 m2

Produkty powiązane

Impregnat Silex Mat

Więcej szczegółów

66,00 zł brutto

122,22 zł za m2

Dodaj do listy życzeń

Opis

Długość 90 cm
Szerokość 60 cm
Wysokość 1,5 cm

Więcej informacji

Płyty z betonu architektonicznego

Płytki z betonu architektonicznego mają wyjątkową strukturę i każda jest niepowtarzalna. Dzięki odporności na czynniki atmosferyczne idealnie nadają się zarówno do wykończenia wnętrz, jak i elewacji.

Dane techniczne

  • Materiał: beton
  • Zastosowanie: wewnątrz i na zewnątrz budynków
  • Wymiary płytek wynoszą 60x30x1,5 cm, 90x60x1,5 cm lub 120x60x1,6 cm
  • Opakowanie płytek 60×30 zawiera 5 szt. 0,9 m2 i waży 23 kg

Montaż i pielęgnacja

1. Przed rozpoczęciem montażu zmierz dokładnie powierzchnię, którą będziesz wyklejał. Płyty należy rozłożyć sprawdzając czy nie są nigdzie uszkodzone, ewentualnie dobierając kolor. Prace należy wykonywać przy temperaturze otoczenia między 5 a 25°C, a w przypadku prac wykonywanych na zewnątrz w dzień bez opadów.

2.Płyty kładziemy na czystą, gładką zagruntowaną powierzchnię. W pierwszej kolejności skuwamy lub zrywamy luźne pozostałości po starej okładzinie (starą farbę, glazurę, tapetę). Ważne też jest aby ściana miała odpowiednią nośność i przyczepność. W przypadku słabszego podłoża należy użyć płyt OSB lub nielakierowanej płyty gipsowo-kartonowej. Przed przystąpieniem do klejenia gruntujemy powierzchnie gruntem z piaskiem kwarcowym. W razie wątpliwości przeprowadzamy test przyczepności.

3. Klej nanosimy pacą z zębami po całej powierzchni na tzw. „grzebień” zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu.

4. Po zamontowaniu płyt należy użyć specjalnych impregnatów do betonu architektonicznego. Zabezpieczone płytki staną się bardziej odporne na wilgoć i warunki atmosferyczne.


5. Wykwity wapienne są zjawiskiem naturalnym, aby zabezpieczyć płyty przed powstawaniem wykwitów wapniowych należy je zaimpregnować i ponowić ten proces po okresie 2 lat od naniesienia pierwszej warstwy ochronnej. Wykwity w zależności od rodzaju oraz intensywności pojawiają się w okresie do 3 lat od daty produkcji.

6. Różnice w odcieniach jednego koloru mogą być spowodowane produkcją w różnych warunkach atmosferycznych oraz zmiennością kruszywa, które jest składnikiem pochodzenia naturalnego. Różnice w odcieniach nie są wadą produktu i nie stanowią podstaw do reklamacji.

Ze względu na proces technologiczny i sezonowość, odcień produktów w rzeczywistości może nieznacznie różnić się od przykładów na stronie!
W celu utrzymania wieloletniej świeżości i stanu pierwotnego zalecana impregnacja środkami hydrofobizującymi!​


Istnieje możliwość zamówienia próbek kolorystycznych. Zaleca się zamawianie produktu jak najszybciej od pobrania próbek kolorystycznych. Jeżeli to będzie dłuższy okres w celu weryfikacji prosimy o ponowny kontakt w celu ustalenia czy jest aktualna kolorystyka.

Opinie

Brak opinii użytkowników.

Napisz opinię

Beton architektoniczny 90x60x1,5 cm antracyt

Beton architektoniczny 90x60x1,5 cm antracyt

  • Cena za 1 szt.
  • Wymiary 90 x 60 x 1,5 cm
  • 1 szt. to 0,54 m2

Produkty powiązane

Impregnat Silex Mat

Produkty powiązane