Płyta tarasowa 90x60x5 cm antracyt

PT90A

Nowy produkt

 • Cena za 1 szt.
 • Wymiary 90 x 60 x 5 cm
 • 1 szt. to 0,54 m2
 • waga 60 kg/szt.

Produkty powiązane

Impregnat Silex Mat

Więcej szczegółów

129,90 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Długość 90 cm
Szerokość 60 cm
Wysokość 1,5 cm

Więcej informacji

Płyty tarasowe z betonu architektonicznego

Płytki tarasowe z betonu architektonicznego mają wyjątkową strukturę i każda jest niepowtarzalna.

Dzięki odporności na czynniki atmosferyczne idealnie nadają się do stosowania do wykończenia tarasów czy ogrodów

Specyfikacja materiału

 • Materiał: beton
 • Zastosowanie: wewnątrz i na zewnątrz budynków
 • beton architektoniczny jest materiałem z natury wykazującym występowanie pustek i wżerów nieregularnych, o rożnej ilości i intensywności.
 • cechą naturalną i jest jego zmienność kolorystyczna, przebarwienia
 • cechę estetyczną tego materiału jest jego zmienność, różnorodność rozłożenia pustek, rożne średnice raków i porów na licu
 • cechą naturalną materiału jest jego nasiąkliwość co powoduje iż pod wpływem kontaktu z wodą i innymi płynami zmienia czasowo lub na stałe kolorystykę.
 • na powierzchni płyt po zamocowaniu mogą pojawiać się niewielkie rysy skurczowe, nie wpływają one na bezpieczeństwo, są naturalną cechą betonu architektonicznego
 • Ze względu na proces technologiczny i sezonowość, odcień produktów w rzeczywistości może nieznacznie różnić się od przykładów na stronie!

 • W celu utrzymania wieloletniej świeżości i stanu pierwotnego zalecana impregnacja środkami hydrofobizującymi!​

Montaż i pielęgnacja

1. Przed rozpoczęciem montażu zmierz dokładnie powierzchnię, którą będziesz wyklejał. Zaleca się kupienie trochę większej ilości płytek i narożników na odpad. Prace należy wykonywać przy temperaturze otoczenia między 5 a 25°C.

2.Płytki kładziemy na czystą, gładką zagruntowaną powierzchnię. W pierwszej kolejności skuwamy lub zrywamy luźne pozostałości po starej okładzinie (starą farbę, glazurę, tapetę). Niekiedy konieczne jest pokrycie ściany zaprawą wyrównującą. Ostatnim etapem przed przystąpieniem do klejenia jest gruntowanie.

3. Wyklejanie płytek rozpoczynamy od narożników i pionowych zewnętrznych krawędzi ścian. Idąc od dołu opieramy pierwszy rząd o cokół przypodłogowy lub listwę poziomującą i przesuwamy się ku górze. Każdą płytkę sprawdzamy pod kątem uszkodzeń, następnie przecieramy klejoną powierzchnie szczotką drucianą usuwając nierówności i gipsowe naloty. Należy dobierać płytki z różnych opakowań w celu wymieszania odcieni i zachowaniu estetyczności. Do montażu używamy specjalnych dedykowanych klejów elastycznych, którymi pokrywamy ok 80% powierzchni płytki. 

4. Po zakończeniu prac montażowych, impregnujemy płytki specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami. Zabezpieczone płytki staną się o wiele bardziej odporne na zabrudzenie i osiadanie kurzu. Do płytek betonowych zalecamy SILEX-MATT firmy Schomburg lub do kolorów Białych, Ecru preparat Sarsil.

5. Wykwity wapienne są zjawiskiem naturalnym, aby zabezpieczyć płyty przed powstawaniem wykwitów wapniowych należy je zaimpregnować i ponowić ten proces po okresie 2 lat od
naniesienia pierwszej warstwy ochronnej. Wykwity w zależności od rodzaju oraz intensywności pojawiają się w okresie do 3 lat od daty produkcji.

6. Różnice w odcieniach jednego koloru mogą być spowodowane produkcją w różnych warunkach atmosferycznych oraz zmiennością kruszywa, które jest składnikiem pochodzenia naturalnego. Różnice w odcieniach nie są wadą produktu i nie stanowią podstaw do reklamacji.

Gwarancja

Producent udziela gwarancji na produkt na okres 12 miesięcy od dnia zakupu

GWARANCJA OBEJMUJE

- niezgodność liniowej krawędzi materiałów z uwzględnieniem odstępstw normatywnych większych niż 0,5%

- niezgodność liniowej przekątnej materiału większej niż 0,5%

- niezgodność osiowej wymiarów z uwzględnieniem odstępstw normatywnych większe niż 1%

- wykryte wady płyt nie wynikające ze specyfiki materiału zgłoszone przed montażem

GWARANCJA NIE OBEJMUJE

- skutki montażu na podłożu przygotowanym niezgodnie z zaleceniami producenta lub nie nadającym się do montażu elementów zgodnie z wytycznymi przygotowania podłoża

- uszkodzeń mechanicznych powstałych w trakcie transportu (jeśli nie zostały one zgłoszone spedytorowi i nie został spisany protokół szkody)

- na skutek błędu użytkownika bądź montażysty, oraz zdarzeń losowych i atmosferycznych

- efektów estetycznych wynikających ze „specyfiki materiału”

Istnieje możliwość zamówienia próbek kolorystycznych. Zaleca się zamawianie produktu jak najszybciej od pobrania próbek kolorystycznych. Jeżeli to będzie dłuższy okres w celu weryfikacji prosimy o ponowny kontakt w celu ustalenia czy jest aktualna kolorystyka.

Opinie

Brak opinii użytkowników.

Napisz opinię

Płyta tarasowa 90x60x5 cm antracyt

Płyta tarasowa 90x60x5 cm antracyt

 • Cena za 1 szt.
 • Wymiary 90 x 60 x 5 cm
 • 1 szt. to 0,54 m2
 • waga 60 kg/szt.

Produkty powiązane

Impregnat Silex Mat

Produkty powiązane