deska elewacyjna elastyczna

We współczesnych trendach budowlanych i aranżacji wnętrz powraca moda na naturalne, stonowane barwy. Projektanci i inwestorzy coraz chętniej sięgają po naturalne, solidne drewno, surowy beton, czy klasyczne cegły. Można powiedzieć, że domeną współczesnej architektury są niebanalne i wyjątkowe rozwiązania, dlatego projektanci coraz częściej przełamują standardowe schematy, wprowadzając do swoich realizacji różne innowacje. Jedną z nich jest projekt łazienki wykończonej drewnem.

Deska elastyczna- doskonały wybór do łazienki

Wiadomo, że naturalne drewno pod wpływem wilgoci, jaka panuje w łazienkach, mogłoby ulec bardzo szybkiemu uszkodzeniu – nawet gdyby było starannie i dokładnie zaimpregnowane i zabezpieczone. Z pomocą przychodzą deski elastyczne – nowoczesny materiał, który wykonany jest z połączenia żywicy, piasku kwarcowego, barwników i innych dodatków, uformowany na kształt prawdziwych desek. Dzięki tej technologii można otrzymać deski o różnych grubościach i kolorach, imitujących dowolny gatunek drewna.

Elewacja drewnopodobna może być umieszczona zarówno na uprzednio zabezpieczonej przeciwwilgociowo podłodze, jak i ścianach. Materiał ten jest powszechnie wykorzystywany do ozdoby elewacji, co świadczy o jego odporności na zmiany temperatury i wilgotności, jakie mają miejsce zarówno na dworze, jak i w łazience. W przeciwieństwie do naturalnego drewna elastyczna deska dekoracyjna nie pęcznieje ani nie kurczy się pod wpływem zmian wilgotności, a także nie jest tak bardzo zagrożona wystąpieniem korozji biologicznej, pojawieniem się pleśni, grzybów. Ponadto jest w pełni odporna na działanie insektów i innych szkodników. Deska elastyczna do łazienki jest nie tylko dużo bardziej odporna od prawdziwego drewna, lecz także jest dużo tańsza i łatwiejsza w montażu, jak i eksploatacji. Nie wymaga specjalistycznych konserwacji i zabezpieczenia przed wilgocią, a montaż można bez problemu wykonać samodzielnie. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznych kafelek. Podobny efekt można osiągnąć, stosując płytki drewnopodobne – są one dużo twardsze, a co za tym idzie trwalsze. Podobnie jak deski elastyczne bardzo dobrze imitują prawdziwe drewno, jednak różnią się między sobą ceną i łatwością montażu. Kafelki drewnopodobne są bowiem materiałem nieco droższym i wymagającym większego nakładu pracy i czasu podczas ich montażu.

Luksusowe wnętrze? Wybierz deski elastyczne!

Drewniane wykończenie łazienki bez wątpienia zapewnia niebanalny i oryginalny wystrój wnętrza, szczególnie w połączeniu ze śnieżnobiałym wyposażeniem, elegancką armaturą i bujną, żywo zieloną roślinnością. Nic więc dziwnego, że wykończone drewnem łazienki są tak popularnym współcześnie wyborem wśród wielu projektantów i inwestorów.

Elegancka deska elastyczna do łazienki znajdująca się w naszej ofercie, dzięki swym wyjątkowym właściwościom oraz starannemu wykonaniu jest produktem idealnie nadającym się do stylowej aranżacji. Zapewni długotrwały efekt naturalnego drewna na ścianach, które na skutek kąpieli są zagrożone dużą wilgotnością. Za pomocą deski elastycznej do łazienki stworzy się klimat odzwierciedlający naturę, przy jednoczesnej pewności, że zastosowany nowoczesny materiał będzie nam służyć przez lata.