cegła elewacyjna

Elewacja jest wizytówką domu, dlatego warto zadbać o jej odpowiednie i staranne wykończenie. W zależności od kształtu, geometrii i stylu budowli elewacje można wykonać na najróżniejsze sposoby – od drewna, przez tynki i farby, po cegły i kamień, a także mieszane surowce. Współczesne materiały umożliwiają także wykonanie fasad imitujących naturalne materiały jak drewno, czy klinkier, lecz będące ich tańszą i często dużo bardziej odporną i wytrzymałą alternatywą.

Nowoczesne budynki bardzo często wykańczane są przy pomocy cegły, klinkieru, czy drewna. Materiały te mogą pokrywać całość elewacji, jak również stanowić element dekoracyjny jedynie jej części. Popularne obecnie drewno nadaje budowli bardzo elegancki, lekki i estetyczny wygląd, stąd tak duże zainteresowanie tym surowcem. Niestety, ze względu na bardzo niską odporność tego surowca na korozję biologiczną, pleśń, grzyby i insekty, stosowanie drewna wiąże się z pracochłonną i czasochłonną konserwacją i zabezpieczaniem go, co generuje dodatkowe koszty budowy. Ciekawą alternatywą dla drewna jest elastyczna deska elewacyhttps://kuponline.eu/12-DESKI-ELASTYCZNEjna. Jest to materiał, łączący w sobie żywicę i piasek kwarcowy, uformowany na kształt klasycznych desek. W celu osiągnięcia koloru imitującego różne gatunki drewna stosuje się specjalnie skomponowane mieszanki barwników i pigmentów, dzięki czemu z łatwością można dobrać interesujący nas odcień. Deski elastyczne można także malować już po ich montażu, aby odświeżyć kolor lub nadać nowego charakteru budowli.

Kolejnym często wybieranym materiałem do wykonania elewacji jest klinkier, czyli ozdobna cegła elewacyjna. Podobnie jak drewno są materiałem dość drogim, jednak dużo bardziej odpornym na czynniki atmosferyczne, w tym deszcz. Tak jak w przypadku imitacji drewna, producenci materiałów elewacyjnych wyszli naprzeciw potrzebom klientów, oferując tańszy i co najmniej równie odporny zamiennik, jakim jest klinkier elastyczny. Jego także można umieścić zarówno na całej elewacji, jak i jedynie na jej fragmentach. Elastyczny materiał, z jakiego jest wykonana, umożliwia łatwe i bezproblemowe umieszczenie jego na krawędziach i nierównych powierzchniach. Montaż cegły elastycznej jest banalnie prosty i bez problemu można wykonać go samodzielnie – wystarczy umocować cegłę elastyczną do uprzednio oczyszczonego i odtłuszczonego podłoża. Klinkier elastyczny jest materiałem bardzo odpornym na działanie promieni słonecznych, a także opady atmosferyczne. Ulega mniejszym zabrudzeniom od tradycyjnego materiału i jednocześnie jest niezwykle tani.

Osoby marzące o drewnianej bądź ceglanej elewacji mogą sobie pozwolić na podobny efekt, decydując się na tanie, odporne i wytrzymałe zamienniki wykonane z żywicy i piasku kwarcowego. Te elastyczne materiały są niezwykle proste w montażu, można je umieścić na dowolnych powierzchniach, w tym ścianach lub murach – także w miejscach trudno dostępnych, czy zaokrąglonych.